Wyniki Live Brak najbliższych meczów
Argentyna pokonuje Anglię dzięki geniuszowi Messiego

Argentyna pokonuje Anglię dzięki geniuszowi Messiego

MN

Argentyna z Lionel Messim na czele pokonała Anglię 2:1 na Mercedes-Benz Stadium, zapewniając sobie miejsce w finale Mistrzostw Świata. Messi, z oceną 8.0, ponownie stanął na wysokości zadania, przesądzając o zwycięstwie Albicelestes.

Spotkanie rozpoczęło się taktycznie, ale szybko zdominowała je Argentyna, mimo że to Anglia pierwsza objęła prowadzenie dzięki trafieniu Anthony'ego Gordona w 55. minucie. Kluczowymi postaciami w argentyńskiej drużynie byli Enzo Fernández (7.6) oraz duet Leandro Paredes i Cristian Romero (obaj 7.2), którzy skutecznie kontrolowali środek pola.

Lionel Messi – zawodnik meczu

Messi, uznany za zawodnika meczu, nie pozostawiał Anglii pola do rozwinięcia ofensywy. Jego geniusz ofensywny dyktował tempo gry i umożliwiał kreowanie sytuacji bramkowych, potwierdzając jego ogromny wpływ na drużynę.

Wyróżnienia i rozczarowania

Enzo Fernández jako motor napędowy, a także niezawodni Cristian Romero i Leandro Paredes, byli kluczowymi postaciami w drużynie Argentyny. Anglia może pochwalić się nieustępliwą grą Elliota Andersona (7.3). Niestety, nie wszyscy sprostali oczekiwaniom. Oceniani najniżej u Argentyny byli m.in. Alexis Mac Allister i Nicolás Tagliafico (6.2), natomiast w Anglii Harry Kane i Jordan Pickford nie zachwycili.

Argentyna z Messim na czele raz jeszcze ma szansę walczyć o złoto, a Anglia opuszcza turniej z podniesioną głową, mimo że to Albicelestes zmierzą się w finale.

Oceny zawodników Anglia

#ZawodnikOcena
1Jordan Pickford6.3
24Reece James6.9
5John Stones6.7
6Marc Guéhi6.5
25Djed Spence6.6
4Declan Rice7.2
8Elliot Anderson7.3
17Morgan Rogers7.2
10Jude Bellingham6.7
18Anthony Gordon7.0
9Harry Kane6.3

Oceny zawodników Argentyna

#ZawodnikOcena
23Emiliano Martínez6.6
26Nahuel Molina6.2
13Cristian Romero7.2
6Lisandro Martínez6.5
3Nicolás Tagliafico6.2
5Leandro Paredes7.2
17Giuliano Simeone6.2
24Enzo Fernández7.6
20Alexis Mac Allister6.2
9Julián Alvarez6.6
10Lionel Messi8.0

Składy

England: 1. Jordan Pickford, 24. Reece James, 5. John Stones, 6. Marc Guéhi, 25. Djed Spence, 4. Declan Rice, 8. Elliot Anderson, 17. Morgan Rogers, 10. Jude Bellingham, 18. Anthony Gordon, 9. Harry Kane

Argentina: 23. Emiliano Martínez, 26. Nahuel Molina, 13. Cristian Romero, 6. Lisandro Martínez, 3. Nicolás Tagliafico, 5. Leandro Paredes, 17. Giuliano Simeone, 24. Enzo Fernández, 20. Alexis Mac Allister, 9. Julián Alvarez, 10. Lionel Messi

Tabela – World Cup

Pełna →
# Drużyna M Pkt
1
Mexico
3 9
2
South Africa
3 4
3
South Korea
3 3
4
Czechia
3 1
1
Switzerland
3 7
2
Canada
3 4
3
Bosnia & Herzegovina
3 4
4
Qatar
3 1
1
Brazil
3 7
2
Morocco
3 7
3
Scotland
3 3
4
Haiti
3 0
1
USA
3 6
2
Australia
3 4
3
Paraguay
3 4
4
Türkiye
3 3
1
Germany
3 6
2
Ivory Coast
3 6
3
Ecuador
3 4
4
Curaçao
3 1
1
Netherlands
3 7
2
Japan
3 5
3
Sweden
3 4
4
Tunisia
3 0
1
Belgium
3 5
2
Egypt
3 5
3
Iran
3 3
4
New Zealand
3 1
1
Spain
3 7
2
Cape Verde Islands
3 3
3
Uruguay
3 2
4
Saudi Arabia
3 2
1
France
3 9
2
Norway
3 6
3
Senegal
3 3
4
Iraq
3 0
1
Argentina
3 9
2
Austria
3 4
3
Algeria
3 4
4
Jordan
3 0
1
Colombia
3 7
2
Portugal
3 5
3
Congo DR
3 4
4
Uzbekistan
3 0
1
England
3 7
2
Croatia
3 6
3
Ghana
3 4
4
Panama
3 0
1
Congo DR
3 4
2
Sweden
3 4
3
Ghana
3 4
4
Ecuador
3 4
5
Bosnia & Herzegovina
3 4
6
Algeria
3 4
7
Paraguay
3 4
8
Senegal
3 3
9
Iran
3 3
10
South Korea
3 3
11
Scotland
3 3
12
Uruguay
3 2