Wyniki Live Brak najbliższych meczów
Arsenal pokonuje Burnley 1:0 — Rice kluczowy dla sukcesu

Arsenal pokonuje Burnley 1:0 — Rice kluczowy dla sukcesu

TW

Arsenal Londyn zainkasował kolejne trzy punkty w Premier League, wygrywając u siebie z Burnley 1:0. Choć przewaga Kanonierów nie została w pełni oddana w wyniku, ich dominacja nad rywalem była wyraźna. Prawdziwym liderem zespołu okazał się Declan Rice, który zdominował środkową strefę i skutecznie kierował grą.

Decydujący o zwycięstwie moment nastąpił w pierwszej połowie, gdy Kai Havertz wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Bukayo Saki po stałym fragmencie gry. Dzięki 61% posiadaniu piłki, Arsenal kontrolował tempo meczu, nie dając Burnley szans na strzały celne.

Declan Rice, oceniony najwyżej ze wszystkich zawodników (8.2), perfekcyjnie wkomponował się w strukturę drużyny. Jego wkład w defensywie oraz aktywne przechodzenie do ataku podkreślały jego znaczenie dla zespołu.

Wśród innych wyróżnionych znaleźli się Bukayo Saka i Kai Havertz (obaj 7.3), a także Leandro Trossard (7.2), którzy wspierali ataki Londyńczyków. Solidną postawę obronną zaprezentowali Gabriel Magalhães i Riccardo Calafiori (po 7.0).

Burnley nie potrafiło zagrozić bramce Arsenalu, chociaż bramkarz Max Weiss (7.2) kilkukrotnie ratował zespół. Środek pola drużyny gości, z Hannibalem Mejbri na czele (5.9), nie dorównał intensywności gry narzucanej przez gospodarzy.

Arsenal, wspierany przez swoich liderów, wykazał się dojrzałością, skutecznie ograniczając ofensywne zapędy rywali. Burnley musi odnaleźć drogę do usprawnienia swojej gry, zwłaszcza w ofensywie.

Oceny zawodników Arsenal Londyn

#ZawodnikOcena
1David Raya6.9
3Cristhian Mosquera6.9
2William Saliba6.9
6Gabriel Magalhães7.0
33Riccardo Calafiori7.0
8Martin Ødegaard6.9
41Declan Rice8.2
10Eberechi Eze6.7
7Bukayo Saka7.3
29Kai Havertz7.3
19Leandro Trossard7.2

Oceny zawodników Burnley

#ZawodnikOcena
13Max Weiss7.2
2Kyle Walker6.7
6Axel Tuanzebe6.3
5Maxime Estève7.0
23Lucas Pires6.9
16Florentino Luís6.9
8Lesley Ugochukwu7.2
17Loum Tchaouna6.3
28Hannibal Mejbri5.9
11Jaidon Anthony6.2
19Zian Flemming6.7

Składy

Arsenal: 1. David Raya, 3. Cristhian Mosquera, 2. William Saliba, 6. Gabriel Magalhães, 33. Riccardo Calafiori, 8. Martin Ødegaard, 41. Declan Rice, 10. Eberechi Eze, 7. Bukayo Saka, 29. Kai Havertz, 19. Leandro Trossard

Burnley: 13. Max Weiss, 2. Kyle Walker, 6. Axel Tuanzebe, 5. Maxime Estève, 23. Lucas Pires, 16. Florentino Luís, 8. Lesley Ugochukwu, 17. Loum Tchaouna, 28. Hannibal Mejbri, 11. Jaidon Anthony, 19. Zian Flemming

Tabela – Premier League

Pełna →
# Drużyna M Pkt
1
Manchester City
7 21
2
Arsenal
7 18
3
Brighton
7 16
4
Chelsea
7 13
5
Liverpool
7 12
6
Brentford
7 10
7
Leeds
7 10
8
Everton
7 10
9
Hull City
7 9
10
Ipswich
7 9
11
Newcastle
7 8
12
Aston Villa
7 8
13
Manchester United
7 7
14
Crystal Palace
7 7
15
Bournemouth
7 6
16
Tottenham
7 6
17
Coventry
7 6
18
Fulham
7 5
19
Nottingham Forest
7 5
20
Sunderland
7 4